Dúhový most  

 

Je jedno miesto v nebi, ktoré sa volá MOST DÚHY. Keď psík, ktorý bol niekomu tu na tomto svete veľmi blízky zomrie, dostane sa na miesto nazývané Most Dúhy. Sú tam krásne zelené lúky a kopce pre všetky zvieratká, kde môžu voľne behať a hrať sa spolu. e tam veľa jedla, vody, slniečka, je tam teplo a cítia sa tam veľmi dobre. Všetky zvieratká, ktoré boli na tomto svete choré alebo staré, sú znovu zdravé a plné sily, tie ktoré boli zranené alebo zmrzačené, sú znovu také aké si ich pamätáme vo svojich spomienkach z dní, keď tu boli s nami. Sú tam šťastné a spokojné, až na jednu vec: každému z nich chýba niekto, kto bol pre nich jedinečný a veľmi blízky, ten kto zostal na tomto svete. 

Všetky zvieratká behajú spolu a hrajú sa na krásnych lúkach, keď zrazu príde deň, keď sa zrazu jeden z nich zastaví a zahľadí sa do diaľky. Jeho bystré a jasné oči zmeravejú, jeho nedočkavé telo sa začne chvieť. Zrazu sa rozbehne preč od hrajúcej sa skupiny, letí cez zelenú trávu, jeho nohy ho nesú rýchlejšie a rýchlejšie....

Zbadal teba, a keď sa ty a tvoj najlepší priateľ konečne stretnete, priľnete k sebe v šťastnom objatí a viete, že už Vás nikdy nič nerozdelí. Milujúce bozky pokrývajú tvoju tvár, tvoje ruky konečne objímajú milovanú hlavičku a ty sa konečne pozeráš do verných očí svojho milovaného štvornohého priateľa, ktorý tak dávno odišiel z tvojho života, ale nikdy nie z tvojho srdca. 

 

... potom konečne spolu prejdete most dúhy ... už navždy spolu ...